Кина Две акција ударна Accelerator Тип SZJQ производител и снабдувач | Gaofeng
Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

Две акција ударна Accelerator Тип SZJQ

Краток опис:

Две акција ударна Accelerator Тип SZJQ Две акција ударна Accelerator Тип SZJQ може да се чуваат на енергија за хидраулични пролет. Тоа треба да се применува со модел QYⅡ Хидраулични дупчење Тегла заеднички. јака вежба и хидраулични Тегла (под Accelerator Вежбата) може да функционира забрзана ефект кога jarring работи како и за изработка на заглавени точка добивка повеќе jarring сила. Во меѓувреме, тој може да се намали штетата од земјотресот во продукција на горе-долу jarring за вежба алатки погоре ударна педалот за гас. Specificatio ...


детали за производот

Тагови производ

Две акција ударна Accelerator Тип SZJQ

Две акција ударна Accelerator Тип SZJQ може да се чуваат на енергија за хидраулични пролет. Тоа треба да се применува со модел QYⅡ Хидраулични дупчење Тегла заеднички. јака вежба и хидраулични Тегла (под Accelerator Вежбата) може да функционира забрзана ефект кога jarring работи како и за изработка на заглавени точка добивка повеќе jarring сила.

Во меѓувреме, тој може да се намали штетата од земјотресот во продукција на горе-долу jarring за вежба алатки погоре ударна педалот за гас.

спецификации :

 модел  OD mm (во)  ID mm (во) врска   Макс. Up-jarring мозочен удар mm (во)  Макс. Down-jarring мозочен удар mm (во)  Дупка притисок печат MPa (psi)   Максимална работна оптовареност kN (lbf)  Принос Тензија kN (lbf)  Макс вртежен момент kN.m (lbf · ft)   Принос на вртежниот момент kN.m (lbf · ft)   Милиметри должина (во)
SZJQ95  95(3-3 / 4) 31,8 (1-1 / 4) NC26 178(7) 178(7) 35(5000) 600(135000) 800(180000) 4(3000) 40(29500) 6651(261-7 / 8)
SZJQ121 121(4-3 / 4) 50,8 (2) NC38 178(7) 178(7) 1100(247000) 1560(350000) 15(11000) 27(20000) 7185(282-3/4)
SZJQ165  165(6-1 / 2) 57,2 (2-1 / 4) NC50 165(6-1 / 2) 165(6-1 / 2) 2000(450000) 3750(700000) 25(18400) 75(55300) 7476(294-3 / 8)
SZJQ197 197(7-3 / 4) 71,4 (2-13 / 16) 6 5 / 8REG 203(8) 203(8) 2600(585.000) 4000(900000) 30(22100) 100(73.700) 8000(315)
SZJQ203  203(8) 71,4 (2-13 / 16)    6 5 / 8REG 203(8) 203(8) 2600(585.000) 4000(900000) 30(22100) 100(73.700) 8000(315)
SZJQ241 241(9-1 / 2) 76,2 (3) 7 5 / 8REG 254(10) 254(10) 3500(787.000) 5800(1300000) 40(29500) 180(133000) 7259(285-3/4)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас